FAQ


Запитання й відповіді щодо порядку отримання ліцензії EPAL

Ми раді, що Ви вирішили подати заявку на отримання ліцензії EPAL і бажаєте стати учасником найбільшої у світі відкритої системи обміну вантажоносіями.

Щоб зробити цей процес якомога простішим для вас, ми узагальнили наступні поширені запитання та відповіді.

 

Як отримати ліцензію EPAL?

На нашому веб-сайті www.epal-pallets.org у розділі «Стати ліцензіатом» у Зоні ліцензіатів ви можете подати заявку на отримання ліцензії або надіслати нам електронний лист на адресу: info@epal-pallets.org.

Контактна особа негайно зв’яжеться з вами та надасть заявку на отримання ліцензії та інші документи.

Ви можете знайти свою контактну особу у будь-який час на нашому веб-сайті www.epal-pallets.org/eu-en/epal-worldwide

 

Хто є моєю контактною особою?

Наразі EPAL представлена ​​національними комітетами в 14 країнах. Ще в 4 країнах EPAL має представників, які діють в її інтересах.

Ви можете знайти контактну інформацію на нашому веб-сайті https://www.epal-pallets.org/eu-uk/epal-u-sviti

Ми раді завжди допомогти вам. Хочете написати нам? Будь ласка, скористайтесь нашою електронною адресою: info@epal-pallets.org. Ваша контактна особа незабаром зв’яжеться з вами.

 

Які витрати на отримання ліцензії EPAL?

Витрати на обробку заявки та інших документів, а також витрати на інспекційну перевірку становлять 1150,00 євро. Після отримання оплати незалежна компетентна інспекційна компанія Bureau Veritas незабаром зв’яжеться з вами, щоб домовитися про дату.

Витрати складаються зі збору за обробку заявки та інших необхідних документів у розмірі 550,00 євро та збору за інспекційну перевірку у розмірі 600,00 євро.

 

Скільки часу займає процедура обробки заявки?

Процес ліцензування не повинен перевищувати 3 місяців з моменту подачі заявки.

EPAL надає заявнику пільговий період ще на 3 місяці. Це означає, що найдовша процедура ліцензування може тривати 6 місяців. Після закінчення цього терміну вам доведеться подати нову заяву.

 

Які документи мені потрібні для отримання ліцензії?

Нам потрібні від вас такі документи:

 • Підписана заява на отримання ліцензії

 • Копія паспорта, ID-картки особи або іншого документа, що посвідчує особу підписанта

 • Анкета заявника

 • Витяг (виписка) з державного реєстру юридичних осіб щодо підприємства

 • Довідка про реєстрацію платником податків / ПДВ

 • Підтвердження оборотів компанії за останні 3 роки (перша + сторінка з сумою оборотів з річного звіту)

 • Наявність виробничих приміщень / землі (свідоцтво про право власності або договір оренди)

 • Наявність автоматизованої лінії з виробництва піддонів (для виробників) (ВМД, акти приймання-передачі або договір оренди)

 • Наявність сушки (довідка Держпродспоживслужби про внесення до реєстру та присвоєння номеру)

 

Що відбувається під час перевірки інспекційною компанією?

Інспектори незалежної інспекційної компанії Bureau Veritas працюють із суворим дотриманням загальних специфікацій Технічного регламенту EPAL. Незалежно від країни та інспекційної компанії, перевіряється відповідність технічним вимогам щодо виробництва та/або ремонту, затвердженим у Технічному регламенті.

Метою моніторингу відповідності нашим вимогам якості під час виробництва та ремонту вантажоносіїв EPAL є забезпечення усталеної якості.

За результатами кожної перевірки інспектор складає акт перевірки, в якому зазначається відповідність вимогам, розмір партії, дата перевірки та інші дані.

У випадку перевищення допустимого відхилення надається негативний результат перевірки.

 

Коли я зможу розпочати виробництво/ремонт/торгівлю вантажоносіями EPAL?

Одразу після надання позитивної оцінки за результатами інспекційної перевірки Ви отримаєте від нас електронного листа з ліцензійною угодою (будь ласка, роздрукуйте в двох примірниках, підпишіть та надішліть нам поштою та скановану копію електронною поштю). Ми повернемо Вам підписаний примірник ліцензійної угоди, а також ваш ліцензійний сертифікат та ваші дані для входу в розділ для Ліцензіатів на нашому веб-сайті https://www.epal-pallets.org/eu-uk/.

З цього моменту Ви можете виготовляти/ремонтувати відповідні вантажоносії EPAL.

Ремонт/виготовлення дозволяється лише після отримання ліцензійного сертифікату та засобів ідентифікаційного маркування.
 

Де я можу замовити контрольні скоби EPAL?

Після отримання ліцензії виробника вантажоносіїв EPAL вам ще не потрібні власні контрольні скоби. Після того, як Ви виготовите кількість піддонів, зазначену в Технічному регламенті EPAL, повідомте нас на електронну адресу info@epal-pallets.org або подайте заявку через наш веб-сайт через форму «Подати заяву на перевірку рівня 1». Компетентна інспекційна компанія негайно зв’яжеться з Вами, щоб домовитися про дату перевірки виробленої Вами партії (оплачувана інспекція). Якщо така перевірка має позитивний результат, то інспектор надасть вам чорні контрольні скоби EPAL, що відповідають кількості піддонів у представленій тестовій партії. Через 6 місяців Ви можете подати заявку на схвалення рівня 2 (самоконтроль), за умови, що Ви можете продемонструвати безперервне виробництво, яке відповідає стандартам, і перевірки інспекційної компанії за цей час не виявили серйозних недоліків.

З цього моменту, будь ласка, замовляйте жовті контрольні скоби EPAL завчасно через електронну адресу info@epal-pallets.org, щоб запобігти затримкам у вашому виробництві.

  

Де можна замовити ремонтні маркувальні цвяхи EPAL?

Ви можете знайти всіх схвалених виробників ремонтних маркувальних цвяхів на нашому веб-сайті в розділі Ліцензіатів у поточних версіях каталогів EPAL. Замовляйте ремонтні маркувальні цвяхи завчасно, щоб запобігти затримкам у ремонті, також враховуйте час на їх доставку.

 

Коли я можу замовити ремонтні маркувальні цвяхи EPAL?

Вам необхідно замовити ремонтні маркувальні цвяхи одразу, як тільки результат інспекційної перевірки буде позитивним.

 

Де я можу замовити контрольні клейма або ремонтні контрольні клейма для піддонів EPAL BOX?

Будь ласка, замовляйте контрольні клейма та ремонтні контрольні клейма для піддонів EPAL Box за електронною адресою info@epal-pallets.org. Замовляйте контрольні клейма завчасно, щоб запобігти затримкам у виробництві та ремонті, також враховуйте час на їх доставку.

 

Коли я зможу продавати вироблені/відремонтовані мною піддони EPAL?

Після отримання ліцензії Ви можете почати виробництво. Ви можете поставляти виготовлені піддони після того, як вони пройшли позитивну перевірку, а Ви отримали та встановили відповідні контрольні скоби. Після отримання ліцензії та одразу після отримання ремонтних маркувальних цвяхів або клейм EPAL Ви можете почати ремонтувати піддони EPAL / піддони EPAL Box та поставляти ці відремонтовані піддони.

 

Що таке негативна перевірка і які наслідки негативної перевірки?

Негативною вважається перевірка, коли інспектор виявляє на піддонах дефекти, які відхиляються від специфікацій у Технічних регламентах. Перевірка буде також негативною, якщо Ви відмовляєтесь від неї або перешкоджаєте перевірці. Залежно від виду та тяжкості відхилення наслідком негативної перевірки може бути «нагадування» або ініціювання «притягнення до відповідальності».

Притягнення до відповідальності – це провадження щодо порушення умов договору, під час якого до Ради EPAL надаються документи для прийняття рішення про вид штрафних санкцій за договором або розмір штрафу.

Залежно від тяжкості порушення, Рада EPAL може прийняти рішення про накладення таких штрафних санкцій:

 • штраф від 500 до 50 000 євро, що необхідно сплатити на користь EPAL

 • відкликання права на використання торгової марки EPAL на 3 місяці

 • додаткові перевірки, які оплачує ліцензіат

 • відкликання ліцензії.

 

 Виробництво або ремонт без дійсної ліцензії EPAL

EPAL залишає за собою право вжити судових заходів проти порушень: Статуту, рішень органів EPAL, положень Технічного регламенту EPAL або положень Ліцензійної угоди.

 

Постачальники комплектуючих матеріалів? Де можна замовити пиломатеріали? Чи можу я також замовити пиломатеріали з-за кордону? Де можна купити лінію для виробництва / пістолет для цвяхів (для ремонтників)? Чи потрібно замовляти інструменти у конкретного виробника?

EPAL часто отримують ці та подібні запитання. EPAL не може давати особисті рекомендації – усі постачальники повинні мати рівні можливості.

Ви можете знайти всіх затверджених постачальників на веб-сайті https://www.epal-pallets.org/eu-uk/ у розділі Ліцензіатів.

 

Чи потрібно шукати власних клієнтів?

EPAL проводить цінну комунікаційну роботу з метою зміцнення системи в довгостроковій перспективі та її подальшого розвитку. EPAL також оптимізує наявні продукти в тісній співпраці з гравцями ринку та розробляє нові рішення.

EPAL є незалежною асоціацією, яка зобов'язана зберігати нейтралітет щодо всіх ліцензіатів. З цієї причини EPAL ніколи не надає перевагу окремим ліцензіатам і не передає будь-які дані ліцензіата третім особам в рекламних цілях.

EPAL часто отримує телефонні запити щодо постачальників / виробників вантажоносіїв EPAL. У таких випадках EPAL завжди посилається на пошук ліцензіата на веб-сайті https://www.epal-pallets.org/eu-uk/ через розділ «Пошук ліцензіатів», щоб надати всім ліцензіатам EPAL однакові можливості.

 

Реєстрація ISPM 15

ISPM 15 розшифровується як Міжнародні стандарти фітосанітарних заходів щодо дерев'яної тари в міжнародному переміщенні товарів. У 2002 році IPPC (Міжнародна конвенція із захисту рослин), допоміжна організація FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН), узгодила фітосанітарні заходи щодо дерев’яної тари для захисту лісів від шкідників та стандартизації національних правил імпорту.

Відповідно до Технічного регламенту, з 2010 року всі виробничі та ремонтні операції, ліцензовані EPAL, зобов’язані відповідати стандарту ISPM 15 для піддонів EPAL.

Відповідність стандарту ISPM 15 досягається шляхом термічної обробки піддонів EPAL в сушильних камерах (ТЕРМООБРОБКА). Найбільш товстий перетин деревини повинен досягати температури всередині не менше 56°C і підтримувати її протягом щонайменше 30 хвилин, щоб знищити всіх шкідників.

Відповідність стандарту ISPM 15 демонструється маркуванням IPPC на центральних блоках усіх піддонів EPAL.